PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI ORAZ KONKURS PIEŚNI PARIOTYCZNYCH – sprawozdanie

PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI ORAZ KONKURS PIEŚNI PARIOTYCZNYCH – sprawozdanie

Dnia 18 listopada 2021 roku w Niepublicznym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbył się uroczysty finał dwóch konkursów organizowanych w ramach „Szkoły Młodych Patriotów”. Mowa o Patriotycznym Konkursie Recytatorskim i Konkursie Pieśni Patriotycznych. Młodzież z Ośrodka oraz gościnnie Dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Tęcza” i „Opoka” recytowały utwory z książki Michała Rusinka pt.„Jaki znak twój?” Występujących przygotowały do występu Pani Anna Roguska i Pani Magdalena Czechowicz. Wszyscy otrzymali wyróżnienia i drobne nagrody. Zwyciężyła Marlena Siwak, której przypadła nagroda główna.

Bogaty repertuar pieśni patriotycznych zaprezentowali publiczności i Jury wychowankowie Niepublicznego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Wysłuchaliśmy z przyjemnością: „Roty”, „Białe Róże”, „My pierwsza Brygada”, „Szara piechota” , „Serce w plecaku” oraz „Mazurek Dąbrowskiego”. Nagroda główna powędrowała do wychowanki Grupy 3, Dagmary Kowalewicz. Pozostali wokaliści otrzymali wyróżnienia i nagrody pocieszenia. Uczestników przygotowali do występu wychowawcy: Pani Małgorzata Chudzicka i Pan Sławomir Jabczyk.

W obu konkursach wzięło udział łącznie 21 uczestników, niektórzy startowali w dwóch konkursach jednocześnie. Spotkanie miało podniosły charakter i upłynęło w miłej atmosferze. Młodzież miała okazję zapoznać się z elementami historii Polski i wyrazić w formie artystycznej przywiązanie i szacunek do swojego kraju.

Zapraszamy do GALERII

Wrocław, 2021/11/19
Organizatorzy:
Małgorzata Chudzicka. Sławomir Jabczyk, Anna Roguska, Magdalena Czechowicz
Fot. Małgorzata Chudzicka, Magdalena Czechowicz