KARTKA DLA POWSTAŃCA

KARTKA DLA POWSTAŃCA

We wrześniu 2018 roku dzieci i młodzież z Niepublicznego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego i Placówek „Tęcza” i „Opoka” pod opieką wychowawców, wzięła udział w kampanii społecznej BohaterOn Fundacji „Sensoria”. Na specjalnie przygotowanych kartkach pocztowych młodzież napisała życzenia i podziękowania dla żyjących Bohaterów Powstania Warszawskiego.

Na stronie Fundacji „Sensoria” czytamy:  „Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami – to najważniejsze cele naszego projektu. Akcja powstała, by każdy mógł powiedzieć „dziękuję” ludziom walczącym o wolną Polskę, a także poznać historię naszego kraju.” Odsyłamy do wnikliwej lektury:  http://fundacjasensoria.pl/2018/08/01/wyslij-kartke-do-powstanca-2/

Ogromnym zaskoczeniem i wzruszeniem była dla nas odpowiedź Pani Hanny- sanitariuszki Powstania Warszawskiego, na kartkę wysłaną przez Dominikę Wojtaszczyk z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej „Opoka”. Pani Hanna składa podziękowania za życzenia i wysyła pozdrowienia Dominice i wychowawcom. Kartka trafi do Dominiki, można ją również zobaczyć na dołączonych do artykułu zdjęciach. Jest dla nas cenną pamiątką tej niezwykłej korespondencji z historią Polski w tle.

Zapraszamy do GALERII

Magdalena Czechowicz, czerwiec 2019’
Fot. Magdalena Czechowicz