WIECZÓR MARZEŃ W ZOO 2019

WIECZÓR MARZEŃ W ZOO 2019

W czwartek 2019/06/06 odpowiedzieliśmy na zaproszenie ZOO we Wrocławiu i już po raz kolejny uczestniczyliśmy w niezapomnianej dla wychowanków Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz podopiecznych Placówek „Tęcza” i „Opoka” imprezie – „Wieczór marzeń w ZOO”.

„Dreamnight at the ZOO”, czyli Wieczór Marzeń w ZOO, jest imprezą charytatywną skierowaną do osób  z niepełnosprawnościami. Początki tej międzynarodowej inicjatywy sięgają 1996 roku, kiedy to pierwszy raz w ogrodzie zoologicznym w Rotterdamie odbył się „Dreamnight at the ZOO”. Bramy ogrodu zoologicznego zostały wtedy otwarte dla dzieci chorych na raka, hospitalizowanych w jednym z holenderskich szpitali. Do organizacji kolejnych edycji Wieczoru Marzeń przyłączyło się wiele ogrodów zoologicznych oraz instytucji na całym świecie i co roku dołączają nowe. W ZOO we Wrocławiu, impreza organizowana jest od 2007 roku. (informacje: http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/wieczor-marzen.html).

W tym roku dumni byliśmy również z możliwości zaprezentowania działalności Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu, wszystkim odwiedzającym ZOO w czasie trwania imprezy.

Zawieźliśmy do ZOO wiele pozytywnej energii, wróciliśmy z jeszcze większą! Dziękujemy i do zobaczenia w ZOO w przyszłym roku!

Zapraszamy do GALERII

Adam Kurlapski, czerwiec 2019’
Fot. Magdalena Nasiek i Edyta Wilczek