INTERWIOSNA 2024′ W NOSW

INTERWIOSNA 2024′ W NOSW

Tegoroczna edycja została przeprowadzona w nowej odsłonie. Postawiliśmy sobie za główny cel wspólną zabawę na świeżym powietrzu, ruch i integrację. Żeby uatrakcyjnić nasze zmagania wprowadziliśmy aspekt rywalizacji drużynowej wychowankowie kontra wychowawcy, gdzie wychowawcy wystawili jeden skład, a wychowankowie dwa.

Potyczki rozpoczął mecz siatkówki. Lepsza okazała się drużyna wychowawców (3-0). Kolejną konkurencją, której sprzyjała piękna słoneczna pogoda, był „Marszobieg – każde okrążenia ma znaczenie”. W tej potyczce wychowankowie zmiażdżyli wychowawców „wykręcając” 228 okrążeń w porównaniu do mizernych 85 okrążeń wychowawców. Dodam, że 1 okrążenie miało dystans ok. 210 m. Na swoje usprawiedliwienie wychowawcy podają swój dostojny wiek oraz majestatyczne „lordowskie” poruszanie się.

Następnie odbyły się konkurencje na celność (boule, ringo, dart, rzut balonem z wodą w parach). W tych konkurencjach rywalizacja wypadała remisowo. Całość uzupełniły wyścigi sztafet z elementami współpracy zespołowej (indywidualny bieg w worku, zespołowy bieg na nartach, zespołowy bieg z zawiązanymi nogami oraz bieg z workiem na głowie z elementem znajomości miast). Na koniec przeprowadziliśmy smakowitą konkurencję: jedzenie pączka z bitą śmietaną bez użycia rąk.

W trakcie prowadzonej zabawy towarzyszył nam gromki doping, wiele wylanego potu oraz szeroki uśmiech i zadowolenie z uzyskanych wyników. Podsumowując wynik końcowy okazało się, że w tym roku nieznacznie wygrała drużyna wychowanków, za co otrzymała trofeum przechodnie (wiosenny motyl) oraz drobne słodkie upominki.

Wszyscy zgodnie podsumowali całość rywalizacji jako imprezę udaną, którą warto przeprowadzić w następnym roku.

Zapraszamy do GALERII

Marzec i Kwiecień 2024’
Organizatorzy: Krzysztof Oleksiak, Adam Świder, Małgorzata Ziernik, Edyta Wilczek
Fot. Małgorzata Ziernik, Edyta Wilczek, Magdalena Czechowicz