ADWENTOWA PODRÓŻ

ADWENTOWA PODRÓŻ

5 grudnia 2023 roku, po południu, spotkaliśmy się w parku naszej Fundacji, w pierwszym tygodniu Adwentu, aby wspólnie uczcić i celebrować radosny czas oczekiwania na przyjście Chrystusa.

Przybyły do nas cztery anioły, ponieważ mamy 4 tygodnie Adwentu, z którymi odwiedziliśmy 4 miejsca. W miejscu pierwszym kolorowymi lampkami rozbłysnął świerk. Potem anioły poprowadziły cztery grupy uczestników do miejsca drugiego, gdzie można było wpisać się swoje imię lub życzenia na choinkowych bombkach. Trzeci przystanek to miejsce światła, gdzie każda grupa otrzymała płonącą pochodnię i za jej blaskiem udała się w dalszą drogę, do altany. Tam, w miejscu czwartym i ostatnim, czekał nas poczęstunek, trochę słodki (kompot, ciasta, ciasteczka i czekoladowe fontanny), trochę słony (barszczyk i przekąski).

Tego dnia kończyliśmy także projekt „Wspólny garnek”, współorganizowany z Radą Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Północne i Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Owoce pracy uczestników warsztatów kulinarnych, czyli pierniczki i inne ciasteczka, były częścią poczęstunku.

Adwentowa Podróż była urokliwa i niezwykła, bo w scenerii zaśnieżonego parku. Uczestnikami byli Goście – Gospodarze Fundacji i Członkini Rady Osiedla, dzieci i wychowawcy z Placówek „Tęcza” i „Opoka”, wychowankowie i pracownicy Ośrodka.

Życzymy wszystkim Świąt Bożego Narodzenia tak radosnych i rozświetlonych, jak czas naszego spotkania!

Zapraszamy do GALERII

Magdalena Czechowicz
Agnieszka Gulanowska
Adam Kurlapski

Grudzień 2023’