GDY ADWENTOWY WIECZÓR NADCHODZI…

GDY ADWENTOWY WIECZÓR NADCHODZI…

Pomimo pandemii i różnych obostrzeń, korzystając z dobrodziejstwa naszego parku, 15 grudnia 2021 roku, mogliśmy przeżyć coroczne Spotkanie Adwentowe.

Goście- Gospodarze Fundacji, dzieci i wychowawcy z Placówek „Tęcza” i „Opoka” oraz wychowankowie i pracownicy Ośrodka spotkali się na rondzie w parku, udekorowanym tak, by symbolizował wieniec adwentowy. Jego symboliką jest bogata w treść i ma nam wskazywać na upływ czasu oczekiwania na Boże Narodzenie. Takie wieńce, tylko znacznie mniejsze, wiszą na drzwiach wejściowych do naszych budynków i stoją na wielu stołach.

Adwent trwa 4 tygodnie, stąd w wieńcu – 4 świece. W każdą Niedzielę Adwentu zapalana jest kolejna z nich. Każda z nich ma swoją nazwę i znaczenie. Świece „Proroka”, „Pokoju” i „Pasterzy” były już zapalone. Ostatnia ze świec czeka na IV Niedzielę Adwentu i nosi nazwę Świecy „Aniołów” albo „Miłości”.

Spotkanie ubogacone było występami artystycznymi oraz śpiewem dzieci. Refleksje adwentowe Księdza Roberta Sitarka poprowadziły nas ku myśleniu o tym, co w Świętach Bożego Narodzenia jest najważniejsze. Nie tylko piękno i oprawa, ale nade wszystko – przyjęcie Dobrej Nowiny, to prawdziwy sens tych Świąt. Opowieści o orzechu i diamencie, które swoją wartość ukrywają pod twardą skorupą i w niedostępnej skale, uświadomiły nam wartość trudu codziennej pracy i wyrzeczeń.

Droga oświetlona przygotowanymi lampionami ze świec poprowadziła uczestników spotkania do altany, gdzie czekała na wszystkich gorąca czekolada i przygotowane wypieki. Trudno o piękniejszą i bardziej wzniosłą atmosferę w całym roku…

Z nadzieją czekamy na Boże Narodzenie. A kiedy nadejdą Święta niech płyną w pokoju. Niech zapanuje radość i miłość. I w zdrowiu przeżyjmy kolejny rok, bez kwarantann, izolacji oraz nauki i pracy zdalnej. Tego życzymy Wszystkim i każdemu z osobna!

Zapraszamy do GALERII

 

Organizatorzy: Agnieszka Gulanowska, Adam Kurlapski, Magdalena Czechowicz
Fot. Magdalena Czechowicz