Potrafimy się dzielić!

Potrafimy się dzielić!

Miło nam poinformować o zakończeniu tegorocznej akcji „Paczka od Św. Mikołaja”, której radosny finał nastąpił 12 stycznia 2017r. To już kolejny raz dzieci ze Schroniska i Noclegowni dla Kobiet i Matek z dziećmi Towarzystwa Św. Brata Alberta we Wrocławiu, otrzymały przygotowane paczki i zebrane dary. Akcja Klubu Aktywności Społecznej „KAS” spotkała się z dużym zainteresowaniem i błyskawicznym odzewem ze strony uczniów i nauczycieli szkół ECDiE ( Gimnazjum Integracyjnego, Gimnazjum Specjalnego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalności: krawiec, introligator, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Ekonomicznego oraz Polsko- Niemieckiej Szkoły Podstawowej – klasy IV z wychowawczynią), wychowanków Ośrodka i podopiecznych Placówek „Tęcza” i „Opoka” oraz Rodziców i Pracowników naszego Centrum.
Święty Mikołaj (w tej roli- Patryk Kupś) z pomocnikami (Sebastian Baran, Maciej Osikowicz i Robert Dudziński) powitali mieszkańców Schroniska. Nie obyło się bez piosenek- bogaty repertuar zaprezentowali: Hubert Sosin, Daniel Kocur, Robert Dudziński i Patryk Kupś, porywając wszystkich do śpiewu. Sebastian Baran wykonał brawurowy pokaz autorskiego rapu, który spotkał się z uznaniem i nagrodzony został gromkimi brawami. Pan Adam Świder opowiedział młodzieży o miejscu, w którym się znajdują i jego historii, wzbudzając zainteresowanie młodzieży. Wspólne zabawy integracyjne i taneczno- muzyczne zainicjowała pani Magda Czechowicz a pani Marzena Podraza- koordynator zbiórki szkolnej, wykonała piękne pamiątkowe zdjęcia i filmy.


Białego pluszowego misia otrzymała od nas najstarsza 81-letnia Pensjonariuszka Schroniska. Ucieszył Ją bardzo ten prezent- łzy w oczach i mocny uścisk był tego niezbitym dowodem. Do końca wieczoru nie rozstawała się z nim ani na krok. Mieszkańcy Schroniska, wraz z panią Opiekun ugościli nas ciasteczkami, cukierkami, owocami i sokiem. Usłyszeliśmy dużo miłych i ciepłych słów oraz życzenia Noworoczne i zaproszenie do ponownych odwiedzin. Spotkanie, pełne wzruszeń, humoru i radości zakończyło się zrobieniem wspólnej fotografii, która pozostanie dla nas pamiątką. Mnie osobiście wzruszyli nasi wychowankowie, którzy masowo zgłaszali chęć udziału w tych odwiedzinach, a po zamknięciu listy prosili o dopisanie kolejnych osób- nikt nikogo nie zmuszał. Okazali oni swoją wrażliwość, wewnętrzną potrzebę bycia z osobami, które mają mniej i nie oczekują dużo. Najpopularniejszym życzeniem składamy przez mieszkańców było „tylko zdrowia- to najważniejsze”… a ja dodawałam „ i żebyśmy o sobie nie zapomnieli!” Nie zapomnimy… to pewne.
Organizatorzy akcji:
Magdalena Czechowicz, Marzena Podraza i Adam Świder
Styczeń 2017r.

Zmień rozmiar czcionki
Contrast