Powitanie wakacji

Powitanie wakacji

We wtorek 2016/06/21 (a był to najdłuższy dzień roku 2016) po południu Mieszkańcy Ośrodka oraz „Tęczy” i „Opoki” wraz z Wychowawcami spotkali się w Świątyni Dumania w naszym parku, żeby gremialnie powitać nadejście lata, które w tym roku będzie trwało aż/tylko 94 dni.

Pożegnaliśmy się z absolwentami Gimnazjum Integracyjnego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Wszyscy otrzymali dyplomy z uwypukloną liczbą lat spędzonych u nas (rekordziści: 7 lat!), Karty rozwoju osobistego i smycze lub bransoletki z napisem „Wrocław” – ku pamięci lat spędzonych w naszym magicznym mieście. Statuetki zwycięzców w programie „Rozwinąć skrzydła” odebrali”: Kamila Gilewicz (ZSZ) i Jakub Mirosław (GI).

Wręczyliśmy nagrody laureatom licznych konkursów (konkurs czystości, pochwał, konkursy InterWiosny) oraz podziękowania za udział w zajęciach dodatkowych (Koło teatralne, Klub Aktywności Społecznej, Koło szachowe).

Przedstawiliśmy efekty realizacji naszego Projektu czytelniczego „Czytam, więc jestem”. Przypomnieliśmy wachlarz całorocznych działań, zaprezentowaliśmy konkursowe prace plastyczne i fotograficzne, nagrodziliśmy laureatów. Nagrodę główną (plecak pełen książek i niespodzianek) za aktywność otrzymał Kamil Doliński (zdobył 1435 punktów) i, dzięki Niemu, grupa 5. Pozostali najaktywniejsi uczestnicy to: Hubert Sosin, Magdalena Firlej, Martyna Krejczy, Marta Górka, Patryk Kupś i Lucjan Szabunia. Z podsumowania projektu wynika, ze aktywnie wzięło w nim udział 69 Wychowanków i wszyscy Wychowawcy. Dziękujemy! Więcej o działaniach projektowych w okolicznościowej broszurce:

http://www.diakonia.pl/edukacja/podmiot/14/1615/broszura-projektu-czytelniczego-„czytam-wiec-jestem”

Serdeczne podziękowania za współudział w projekcie kierujemy do Maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Nutki” (akcja „Czytamy z Maluchem”) oraz do Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Miłosierny Samarytanin” (akcja „Czytamy z Seniorem”). Jesteśmy chętni, by nasze akcje kontynuować po wakacjach.

A potem wszyscy częstowaliśmy się kiełbaską z grilla (dziękujemy naszej firmie cateringowej!) I otwarliśmy „strefę kibica”, by przeżywać mecz Polska – Ukraina na EURO 2016. W przerwie meczu, dla wzmocnienia sił rozentuzjazmowanych kibiców, do altany wjechał okolicznościowy tort makowo-truskawkowy, w kształcie starej księgi, ozdobiony napisem Projekt czytelniczy „Czytam, więc jestem” oraz jadalną ilustracją lata (były drzewka, kwiatki, motyle, ślimaczki i rybka).

Rozeszliśmy się obdarowani dyplomami i nagrodami, kwiatami od Absolwentów, golem Jakuba Błaszczykowskiego i wygraną w meczu (1:0) oraz życzeniami kolorowych wakacji. Według synoptyków najładniejsza pogoda będzie na przełomie lipca i sierpnia.

Realizatorki Projektu „Czytam, więc jestem”

Agnieszka Gulanowska
Magdalena Czechowicz

 

Zmień rozmiar czcionki
Contrast