Św. Mikołaj czyta dzieciom

Św. Mikołaj czyta dzieciom

Trudno policzyć, który to już raz odwiedziliśmy mieszkańców ze Schroniska i Noclegowni dla Kobiet i Matek z Dziećmi Towarzystwa Pomocy im Św. Brata Alberta we Wrocławiu. Przygotowania do tego wyjątkowego dla nas spotkania trwały długo i zaangażowały wiele osób wielkiego serca- Kierownictwo, pracowników, wychowawców, nauczycieli i młodzież szkół, Ośrodka i Placówek ECDiE. Każdy chciał dołożyć coś od siebie, sprawić przyjemność maluchom i wnieść trochę otuchy w życie ich Mam.

21 stycznia 2016r., Kiedy dary były gotowe i paczki dla dzieci czekały cierpliwie w świetlicy Ośrodka… nadszedł czas na wybór wręczającego prezenty. W tym roku Św. Mikołajem został Patryk Kupś – nasz nowy wychowanek. W czerwonym płaszczu i czapce na głowie tego samego koloru, wkroczył śmiało do Sali w Schronisku. Dreszcz emocji przebiegł po plecach zgromadzonych. Nieco wystraszone maluchy popłakiwały w objęciach mam a starsze dzieci z radością powitały niezwykłego gościa. Niecodzienne było też to, że Św. Mikołaj przeczytał dzieciom bajkę, pokazywał obrazki i rozmawiał o tym, jak powinny się zachowywać. Bajka pt. „Prezent dla Świętego Mikołaja” autorstwa Ewy Stadtmuller zainteresowała małych słuchaczy. Ciekawi byli, kto przyniesie dzieciom prezenty podczas gdy Św. Mikołaj leżał chory w swoim magicznym domku i jaki prezent może otrzymać on sam.

Wychowawcy (p. Dorota Brożek, p. Katarzyna Pustelnik, p. Marzena Podraza, p. Magdalena Czechowicz i p. Adam Świder) oraz  wychowankowie Ośrodka i Placówek – ruszyli do wspólnej zabawy z dziećmi i ich mamami. Śpiewaliśmy zimowe piosenki i tańczyliśmy w rytm znanych zabaw „Rolnik” czy „Tańczymy LA-BA-DO”. Zasiedliśmy także do wspólnego, uginającego się pod ciężarem smakołyków, stołu. Rozmowom, uśmiechom i żartom nie było końca. Trudno się było rozstać w tak miłej atmosferze! Zatrzymaliśmy ją na wspólnej fotografii wykonanej na pożegnanie, która pozostanie już na zawsze miłą pamiątką tamtego niezwykłego wieczoru.

Magdalena Czechowicz

Styczeń 2016r.

Zmień rozmiar czcionki
Contrast