„POCHÓD DUCHA WIELU WYZNAŃ -Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu”

„POCHÓD DUCHA WIELU WYZNAŃ -Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu”

W dniu  17 stycznia 2016 roku młodzież z Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w ECDiE, z wychowawczyniami: panią Magdaleną Nasiek i panią Dorotą Brożek, uczestniczyła w uroczystym otwarciu Europejskiej Stolicy Kultury pod zajezdnią „Popowice” przy ulicy Wejherowskiej.

Około godz.16.00. z zajezdni wyjechał zabytkowy tramwaj, a ulicą Legnicką w stronę Rynku wyruszył tłum ludzi w Pochodzie Ducha Wielu Wyznań. Pochód ten symbolizował Wrocław jako miasto wielu wyznań. W trakcie przemarszu uczestnicy ubrani byli w zielone narzutki i za pomocą dźwięków wydobywanych z dzwoneczków i innych instrumentów przedstawiali tradycje różnych wyznań: protestanckich, żydowskich czy katolickich.

W tym samym czasie jeszcze z trzech miejsc we Wrocławiu wyruszyły pochody: Ducha Innowacji, Ducha Odbudowy i Ducha Powodzi. Opowiadały one historię miasta. Wszystkie pochody spotkały na wrocławskim Rynku, gdzie nastąpił w Wielki Finał otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury. Wielkie widowisko w centrum miasta oglądały tłumy wrocławian, turystów i gości z całego świata.

Młodzieży z ośrodka impreza otwarcia bardzo się podobała.

Magdalena Nasiek

Zmień rozmiar czcionki
Contrast