6. TURNIEJ GRUP – KOCHAM CIĘ POLSKO, RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NOSW

6. TURNIEJ GRUP – KOCHAM CIĘ POLSKO, RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NOSW

2015/11/09 spotkaliśmy się w NOSW na szóstym już TURNIEJU GRUP – KOCHAM CIĘ POLSKO! Tradycją jest już, że Święto Niepodległości obchodzimy właśnie w ten sposób. Do rywalizacji w Turnieju zgłosiły się wszystkie grupy NOSW oraz grupa reprezentująca mieszkańców Tęczy i Opoki. 2015/04/11 odbyły się eliminacje – trzyosobowe zespoły reprezentujące swoje grupy zmagały się z testem wiedzy historycznej.  W Wielkim Finale, który przeszedł już do historii, do walki o nagrodę główną dla całej swojej grupy stanąć mogły tylko dwie najlepsze drużyny. Trzecie miejsce w Turnieju oraz nagrody pocieszenia zdobyła drużyna reprezentująca grupę 2 w składzie: Hubert Sosin, Robert Dudziński i Patryk Kupś. Bardzo wiele wrażeń dostarczyła nam rywalizacja o miejsce pierwsze między drużynami grupy 3 i 4, to właśnie te grupy najlepiej rozwiązały test w eliminacjach. Grupę 3 reprezentowali: Damian Basiewicz, Mateusz Korecki i Monika Zawadzka, grupę 4 natomiast: Marta Lat, Anna Krzysztanowicz i Marta Filipiak. Kapitanami grup w szóstej edycji Turnieju zostały wychowawczynie grup: Pani Jolanta Ryś i Pani Ewelina Bzowa. Obie drużyny zmagały się z 11 zagadkami, a kto wygra cały Turniej miało przesądzić losowanie punktów dopiero po ostatnim pytaniu. Wszystko stało się jasne dzięki szczęśliwemu losowaniu grupy 3, która za prawidłową odpowiedź na ostatnie pytanie wylosowała aż 30 punktów! To właśnie grupa 3 wygrała cały Turniej! GRATULUJEMY!

Patronat honorowy nad turniejem objął Dyrektor Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji – ks. Robert Sitarek, który ufundował zwycięskiej grupie nagrodę – wszyscy wychowankowie grupy trzeciej otrzymali bon o wartości 200,00 zł do wykorzystania na wspólne wyjście do kawiarni, cukierni lub restauracji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Turnieju za emocje, których mogliśmy doświadczyć w trakcie wielkiego finału, to było bardzo radosne Święto Niepodległości.

CZY WIESZ, ŻE… CZYLI ZAGADKA FINAŁOWA TURNIEJU

Polska jest największym producentem gęsi w Europie. Jemy je jednak rzadko, choć mięso jest smaczne, a gęsi tłuszcz ze względu na zwiększony udział wielonienasyconych kwasów tłuszczowych jest korzystny dla zdrowia. Ponad 95 proc. polskiej gęsiny trafia do Niemiec. W Polsce produkuje się ok. 20 tys. ton tego mięsa, czyli rocznie 6 mln sztuk gęsi.

 

Organizatorzy Turnieju: Małgorzata Ziernik i Adam Kurlapski

listopad 2015

Zmień rozmiar czcionki
Contrast