Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

W 2014 roku ten dzień to 17 grudnia: dzień tradycyjnego Spotkania Wigilijnego w naszym Ośrodku. Wieczorem Wychowankowie i Pracownicy Ośrodka oraz Placówek „Tęcza” i „Opoka” spotkali się na tradycyjnej wspólnej wieczerzy. Swoją obecnością zaszczycili nas gospodarze Centrum: Ksiądz Biskup Ryszard Bogusz, pani Małgorzata Nesterowska – członkini Rady Diakonii, Dyrektor Centrum Ksiądz Robert Sitarek, Dyrektor ds. Pedagogicznych: pani Stefania Goździk. Byli z nami również: pani Anita Sowa – Dyrektor Przedszkola „Wesołe Nutki”, pan Adrian Tylipski – Dyrektor SPP oraz pani Anna Różowiec – animator kultury.

Członkowie Rady Mieszkańców powitali nas pięknymi wierszami. Przedstawicie wszystkich grup oraz „Tęczy” i „Opoki” złożyli świąteczne życzenia. Ksiądz Biskup poprowadził wspólną modlitwę. Przy akompaniamencie skrzypaczek z Państwowej Bursy Szkół Artystycznych zaśpiewaliśmy kolędy. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Jedliśmy tradycyjne potrawy: barszcz, pierogi, rybę i ciasta, upieczone przez rodziców naszych wychowanków. Każdego z gości obdarowaliśmy paczuszką pierniczków, upieczonych w ‘Tęczy” i „Opoce”.

Jak co roku: ciemny i zimny dzień grudniowy, rozświetlony blaskiem świec na stołach i lampek na choince, ciepły od życzeń i uśmiechów, radosny, bo to czas spędzany razem i odświętnie.

Wszystkim: Gospodarzom Centrum, Wychowankom, Pracownikom, Współpracownikom i Przyjaciołom dziękujemy za wspólne działania przez cały rok i każde dobre słowo, na co dzień i od święta. Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzymy z całego serca:

Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

barszczem, z grzybami, z karpiem,

z gościem, co niesie szczęście,

czeka nań przecież miejsce.

Wesołych Świąt!

A w Święta:

niech się snuje kolęda

i gałązki świerkowe niech Wam pachną na zdrowie

Wesołych Świąt!

A z gwiazdką,

pod świeczek łuną jasną

życzcie sobie,

jak najwięcej,

zwykłego ludzkiego szczęścia.

(„Wesołych Świąt” Waldemar Malzacki)

Agnieszka Gulanowska

Magdalena Czechowicz

2014/12/1

Zmień rozmiar czcionki
Contrast