„Liczydełko 2014r.”- zmagania z matematyka czas zacząć!

„Liczydełko 2014r.”- zmagania z matematyka czas zacząć!

Czwartkowe popołudnie, 13 listopada 2014r. upłynęło w Niepublicznym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym pod znakiem królowej nauk- matematyki. Wychowankowie oraz zaproszeni goście z „Tęczy” i „Opoki” łamali sobie sobie głowy nad zadaniami logiczno- matematycznymi przygotowanymi przez wychowawców- panią Magdalenę Czechowicz i pana Adama Kurlapskiego. W organizacji konkursu pomagały pani Magdalena Nasiek ( zdjęcia i opieka nad młodzieżą w czasie sprawdzania prac konkursowych) oraz pani Małgorzata Ziernik. Testy przygotowane i oceniane były w czterech kategoriach grupowych: dla  wychowanków SPP, dla Szkół Podstawowych, dla Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz  dla Technikum Ekonomicznego i Liceum Ogólnokształcącego. Dzieci i młodzież z zapałem, w duchu zdrowej rywalizacji pracowały, aby ostatecznie otrzymać dyplomy i gry matematyczne wręczone prze panią Kierownik Agnieszkę Gulanowską a ufundowane przez Pana Dyrektora Ks. Roberta Sitarka – za co bardzo serdecznie dziękujemy! Organizatorzy konkursu, po sprawdzeniu prac przyznali następujące nagrody:

W Kategorii „Pacholęta Matematyczne”:

I równorzędne miejsce : Natalia Kaładońska, Nina Szczerba, Andżelika Wanczura, Dorota  Weber.

W Kategorii „Sztubaki Matematyczne”:

I miejsce: Wiktoria Bukraba

II miejsce: Marta Górka

III miejsce: Mateusz Kałdoński

W Kategorii „Żaki Matematyczne”:

I miejsce: Anna Krzysztanowicz

II miejsce: Beata Jankowska

III miejsce: Zuzanna Wiktorko

Pamiątkowe dyplomy i zakładki z tabliczką mnożenia za udział w konkursie otrzymali również: Paulina Kałdońska, Paula Szewczyk, Piotr Oleszek, Dorota Supel, Anna Krzysztanowicz, Paweł Świrko, Adam Wiktorko i Jakub Mirosław.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Wszak, jak mawiał Immanuel Kant „Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki”

 

Wrocław, listopad 2014r. Magdalena Czechowicz i Adam Kurlapski

Zmień rozmiar czcionki
Contrast