Żyjemy razem a nie obok siebie, chociaż „Dzieli nas pół wieku”…

Żyjemy razem a nie obok siebie, chociaż „Dzieli nas pół wieku”…

10 czerwca 2014r. w kinie „Nowe Horyzonty” odbyła się uroczysta gala konkursu „Dzieli nas pół wieku” organizowanego przez XII Liceum ogólnokształcące we Wrocławiu. Mimo spiekoty i upałów z radością młodzież naszego Ośrodka odbierała nagrody i wyróżnienia. I nie ma co się dziwić – napracowali się solidnie! Opiekunowie prac konkursowych wychowawcy: Pani Dorota Brożek, Pani Magdalena Czechowicz i Pan Adam Kurlapski pękali z dumy, gdy przy odbiorze nagród „młodsza” i „starsza” publiczność reagowała z życzliwym i szczerym aplauzem. Pani Kierownik- Agnieszka Gulanowska, z racji innych obowiązków, nie mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu – dopingowała nas jednak duchem i wspierała podczas przygotowań do konkursu.

 Gala konkursu prowadzona tradycyjnie przez Panią  Małgorzatę Wyczałkowską oraz młodzież XII LO we Wrocławiu, wzbogacona była  o występy teatralne, odczytywane fragmenty nagrodzonych utworów literackich oraz wystawę prac plastycznych i fotograficznych. Uhonorowani zostali:

Natalia Wasilewska (nagroda w konkursie fotograficznym)

Dorota Szymula (wyróżnienie w konkursie fotograficznym)

Napoleon Wieczorek (wyróżnienie w konkursie fotograficznym)

Paweł Świrko (wyróżnienie w konkursie plastycznym)

Beata Jankowska (wyróżnienie w konkursie plastycznym)

Daria Klis (wyróżnienie w konkursie plastycznym)

Kamil Doliński (wyróżnienie w konkursie literackim

Pani Dorota Brożek i Pan Adam Kurlapski (za popularyzację konkursu)

Pozostaje nam pogratulowanie nagrodzonym i podziękowanie Tym- dzięki, którym prace te mogły powstać- Szacownym Panom i Paniom Seniorom oraz Kierownictwu z Domów Pomocy Społecznej „Samarytanin” i „Miłosierny Samarytanin” we Wrocławiu. Jesteśmy szczerze wdzięczni!

 Czerwiec 2014r., Magdalena Czechowicz

Zmień rozmiar czcionki
Contrast