„KORCZAK. NIE MA DZIECI. SĄ LUDZIE.”

„KORCZAK. NIE MA DZIECI. SĄ LUDZIE.”

W dniu 20 lutego 2013 roku o godz. 19.30. w stołówce internatu odbyła się premiera spektaklu  pt. „KORCZAK. NIE MA DZIECI, SĄ LUDZIE”, w którym zagrała młodzież z koła teatralnego działającego w Niepublicznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  przy E.C.D.iE. we Wrocławiu.
Przedstawienie nawiązywało do życia i pracy wybitnego pedagoga, publicysty i pisarza – Janusza Korczaka. Publiczność mogła poznać ciekawe fakty z życia tego niezwykłego człowieka, ale również obejrzeć sceny przedstawiające codzienne problemy dzieci i młodzieży mieszkającej w Domu Sierot – placówce założonej przez Korczaka.
W spektaklu obok scenek humorystycznych i zabawnych znalazły się sceny poważne i dramatyczne. Młodzież śpiewała piosenki z lat przedwojennych i te, które były popularne  w czasie drugiej wojny światowej w okupowanej Warszawie.
W przedstawieniu z wielkim powodzeniem wystąpili: Ewa Zając (Narratorka), Małgorzata Janusz  (Doba), Klaudia Natkaniec (Zosia), Kamila Gilewicz (Hanka), Anna Krzysztanowicz (Nauczycielka), Agnieszka Czech (Dziewczynka), Michał Toczek (Klimek), Grzegorz Klementowski (Ignacy), Kamil Wełna (Zygmuś), Lucjan Szabunia (Sędzia), Kamil Smoliński (Korczak) oraz pani Magdalena Czechowicz w roli Nauczycielki.

Zapraszamy na nasze następne premiery!

Reżyser: Magdalena Nasiek

Zmień rozmiar czcionki
Contrast