SPOTKANIE WIGILIJNE

SPOTKANIE WIGILIJNE

W dniu 12 grudnia 2012 roku w Auli ECDiE odbyło się Uroczyste Spotkanie Wigilijne.
Jak co roku uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i wychowawcy centrum,  a także zaproszeni na tę uroczystość goście. Program artystyczny nawiązywał do tradycji świąt Bożego narodzenia.
Zaprezentowaliśmy spektakl pt. „JASEŁKA”, w którym wystąpiła młodzież z koła teatralnego działającego w Niepublicznym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym, uczniowie szkół ECDiE, a także młodzież z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Opoka”.
Przedstawienie przygotowały wychowawczynie internatu: pani Magdalena Nasiek, pani Magdalena Czechowicz i pani Dorota Brożek.
Po Spotkaniu Wigilijnym młodzież z internatu udała się na świąteczną kolację do stołówki internatu. W uroczystej kolacji uczestniczyli również zaproszeni goście.
Część artystyczną rozpoczęli przedstawiciele Rady Mieszkańców internatu, a  potem odbył się występ gości – koncert skrzypcowy w wykonaniu podopiecznych pani Bogumiły Łężnej. Następnie wspólną modlitwę zainicjował gość honorowy ks. bp Ryszard Bogusz. Po modlitwie przedstawiciele grup odebrali z rąk Dyrektora ks. Roberta Sitarka i pani kierownik Agnieszki Gulanowskiej – opłatki.
Po części oficjalnej wszyscy przystąpili do spożywania świątecznej kolacji wigilijnej, a po niej  składano sobie świąteczne życzenia i dzielono się opłatkiem.

Magdalena Nasiek

Zmień rozmiar czcionki
Contrast