3. TURNIEJ GRUP – KOCHAM CIĘ POLSKO, OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W INTERNACIE

3. TURNIEJ GRUP – KOCHAM CIĘ POLSKO, OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W INTERNACIE

13.11.2012 roku spotkaliśmy się w Internacie na trzecim już TURNIEJU GRUP – KOCHAM CIĘ POLSKO. Tradycją jest, że Święto Niepodległości obchodzimy właśnie w ten sposób. Do rywalizacji w Turnieju zgłosiły się wszystkie grupy Internatu oraz grupa reprezentująca mieszkańców Tęczy i Opoki.
8.11.2012 roku odbyły się eliminacje – trzyosobowe zespoły reprezentujące swoje grupy zmagały się z testem wiedzy historycznej o życiu Józefa Piłsudskiego oraz wykazać się mogły znajomością Hymnu Polskiego.
W Wielkim Finale, który przeszedł już do historii, do walki o nagrodę główną dla całej swojej grupy stanąć mogły tylko dwie najlepsze drużyny.
Trzecie miejsce w Turnieju oraz nagrody pocieszenia zdobyła drużyna reprezentująca grupę 1 w składzie: Dawid Żak, Grzegorz Lerke oraz Marcin Stasienko. Dyplom dla grupy z dumą odebrał wychowawca chłopców – Pan Adam Świder.
Bardzo wiele wrażeń dostarczyła nam rywalizacja o miejsce pierwsze między drużynami grupy 3 i 5, to właśnie te grupy najlepiej rozwiązały test w eliminacjach.
Grupę 3 reprezentowały: Marta Lar, Anna Krzysztanowicz i Joanna Furman, grupę 5 natomiast: Dorota Szymula, Beata Jankowska oraz Joanna Perlińska – w zastępstwie za Ewę Zając, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Kapitanami grup w trzeciej edycji Turnieju zostały wychowawczynie grup: Pani Magdalena Nasiek i Pani Jolanta Ryś.
Obie drużyny zmagały się z 12 zagadkami, a kto wygra cały Turniej przesądziło losowanie punktów dopiero po ostatnim pytaniu, które zadawała Pani Kierownik Internatu – Agnieszka Gulanowska. Wszystko stało się jasne dzięki szczęśliwemu losowaniu grupy 3, która za prawidłową odpowiedź na ostatnie pytanie wylosowała aż 30 punktów! To właśnie grupa 3, już po raz drugi wygrała cały Turniej! GRATULUJEMY!
W tym roku patronat honorowy nad turniejem objął Dyrektor Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji – ks. Robert Sitarek, który ufundował zwycięskiej grupie nagrodę – wszystkie wychowanki grupy trzeciej otrzymały zaproszenie do kina.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Turnieju za emocje, których mogliśmy doświadczyć w trakcie wielkiego finału, to było bardzo radosne Święto Niepodległości.

Organizatorzy Turnieju: Małgorzata Ziernik i Adam Kurlapski

listopad 2012

Zmień rozmiar czcionki
Contrast