Kto wygrał mecz?! SPARTA!

Kto wygrał mecz?! SPARTA!

W niedzielę 7 października 2012 grupa fanek i fanów żużla kibicowała drużynie WTS Sparta Wrocław w ostatnim, ale najważniejszym meczu w sezonie 2012. Mecz odbył się na Stadionie Olimpijskim. Sparta wygrała z GKŻ Grudziądz 60:30 i dzięki zwycięstwu w przyszłym sezonie nadał będzie jeździć w Ekstralidze Żużlowej.

Choć było chłodno i deszczowo, kibicowaliśmy gorąco. 11 wiernych kibiców z „Tęczy” i „Opoki” i dwoje nowych z internatu, w barwach Sparty na policzkach i koszulkach z wrocławskim emblematem cieszyło się z kolejnych wygranych wyścigów. Zobaczyliśmy na własne oczy, jak można walczyć o każdy punkt, jak ważny jest wkład każdego zawodnika, jak kapitan prowadzi drużynę do zwycięstwa, jak  cenny jest wkład wszystkich członków zespołu. Cieszymy się i gratulujemy Sparcie!

Nasza przyjaźń ze Spartą i Spartanami rozpoczęła się w styczniu tego roku, od spotkania z żużlowcami juniorami i trenerem Piotrem Baronem u nas. I ruszyła, jak motocykl żużlowy, bez hamulców. Byliśmy na wszystkich meczach, a nawet na treningu!

A ja już trzeci sezon spędzam żużlowe niedziele na Olimpijskim. Namawiałam wychowanków- chłopców na kibicowanie, bez skutku. Po prostu pomyliłam się, należało namawiać dziewczyny. Wszystkim, w których udało mi się rozpalić ogień, dziękuję za wspólnie przeżyte radości i smutki i zapraszam do wspólnego kibicowania w sezonie 2013 i jeszcze dłużej.

Agnieszka Gulanowska

Zmień rozmiar czcionki
Contrast